Zachráni nás tvrdá vojenská disciplína?

Plus jeden deň uverejnil článok s vyjadrením Martina Vlachynského k blackoutu. 02. 04. 2020.

Zachráni nás tvrdá vojenská disciplína?

K Matovičovmu nápadu je skeptický aj ekonóm Martin Vlachynský, ktorý v ňom vidí viacero problémov. „V prvom rade uvažovanie o blackoute nie je založené na žiadnych tvrdých faktoch,“ povedal Vlachynský. Ako dôvod uvádza najmä to, že testujeme príliš málo. „Keď sa porovnávame napríklad s Českou republikou, tak u nás sa predpokladá možno 6- až 7-krát väčší počet nakazených ako v Česku, pričom je to tá istá choroba. Zjavne jedna zo strán nepracuje s veľmi realistickými číslami,“ pokračoval s tým, že je naklonený viac veriť českej strane, pretože testuje niekoľkonásobne viackrát než my. To podľa neho znamená, že tápeme v číslach a na základe toho sa chystáme spraviť rozhodnutie, ktoré Slovensko oberie od stovky miliónov až miliard eur. „Až na základe čísel z terénu, ktoré potvrdia alebo vyvrátia prognózy, môžeme robiť také závažné rozhodnutia ako blackout,“ zakončil Vlachynský.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards