Vláda sa so súkromnými bankami dohodla, že odvod, ktorý museli platiť posledné roky, postupne zrušia

Radovan Ďurana sa pre Rádio Slovensko vyjadril k bankovému odvodu. 05. 06. 2020.

Vláda sa so súkromnými bankami dohodla, že odvod, ktorý museli platiť posledné roky, postupne zrušia

Štefánia Kačalková, redaktorka: "Šalamúnske riešenie, alebo jednoducho kompromis. Tak by sa mohla označiť dohoda vlády s bankami. Kým koncom minulého roka boli banky pre osobitný odvod rozhodnuté obrátiť sa na Ústavný súd, aktuálne by mali stiahnuť všetky žaloby na štát. Riešenie, ktoré je výhodné pre ne aj pre štát, by malo napokon pomôcť slovenskej ekonomike, o to viac, že prichádza recesia po koronakríze. Podľa analytika Radovana Ďuranu z inštitútu INESS sa dalo očakávať, že medzi bankami a vládou napokon dôjde k nejakej forme dohody."

Radovan Ďurana, analytik, INESS: "Z medializovaných informácií sa nám zdá, že vláde sa podarilo získať pomerne zaujímavý balík zdrojov, ktoré pôvodne slúžiť na záchranu bankového sektoru a teraz sa dostanú vlastne do rúk vlády a budú môcť týmito peniazmi podporovať podniky v ekonomike. Z pohľadu vlády to sa zdá byť ako by výhodný kompromis."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards