Telefonovanie za tisícky eur?

Za mobilné služby zaplatili na bratislavskom magistráte v rokoch 2011 a 2012 spolu vyše 110-tisíc eur. Faktúry niektorých ľudí z vedenia magistrátu sa v rekordných mesiacoch šplhali k tisíc eurám mesačne.

Telefonovanie za tisícky eur?

Predražovali ich najmä volania zo zahraničia a mobilné internetové služby. Za bývalého šéfa kancelárie primátora muselo mesto jeden mesiac uhradiť faktúru vo výške 2761 eur. Slovak Telekom, ktorého bolo mesto klientom, ponúkal podľa výročnej správy v danom čase aj výhodnejšie balíky dát do zahraničia, ktoré však magistrát nevyužíval.

Hovorca magistrátu faktúry obhajoval tým, že čelní predstavitelia mesta sú nezastupiteľní a je vo verejnom záujme, aby boli nepretržite zastihnuteľní. Najdrahšie firermné paušály však stoja okolo 100 eur mesačne a obsahujú služby ako neobmedzené volania do zahraničia či dátové služby. Od začiatku roka 2013 sa mestu podarilo faktúrované ceny zredukovať.
 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards