Štátna zbrojovka mieri do hladovej doliny. Je to už jej druhá investícia na východe

Denník SME uverejnil vyjadrenie analytika Martina Vlachynského k ekonomickému dopadu investície do novej štátnej zbrojovky. 

Štátna zbrojovka mieri do hladovej doliny. Je to už jej druhá investícia na východe

Ako povedal, nie je možné vnímať aktuálne investície Konštrukty na východe ako trend návratu zbrojného priemyslu do lokalít, kde niekedy dominoval.

Martin Vlachynský, INESS: 

„Vyvaroval by som sa rozsiahlejších záverov z podobných správ. Áno, západný svet na základe skúseností z bojov na Ukrajine čaká pravdepodobne isté obdobie rozsiahlejšieho prezbrojenia a vytvárania zásob. To pozitívne ovplyvní aj niektoré slovenské spoločnosti, ktoré produkujú muníciu či techniku. Ide o rádovo oveľa menšie investície než napríklad pri automobilkách. Lokálne to pomôže skôr tam, kde už existujú nejaké väzby, ale revolučné zmeny pre regióny by som od toho nečakal."

Celý článok zo dňa 26.1.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards