ISMÉT TERÍTÉKEN A VASÁRNAPI BOLTZÁR BEVEZETÉSE SZLOVÁKIÁBAN

Denník Új Szó uverenil dňa 7.2.2023 vyjadrenie analytika Martina Vlachynského k dopadom zákazu maloobchodného predaja v nedeľu. 

ISMÉT TERÍTÉKEN A VASÁRNAPI BOLTZÁR BEVEZETÉSE SZLOVÁKIÁBAN

Ako uviedol, z ekonomického pohľadu by v prípade prijatia návrhu išlo o čistú ekonomickú stratu.

Martin Vlachynský, INESS: 

"Zákaz môže spôsobiť zníženie zamestnanosti, zníženie dostupnosti čiastočných úväzkov, zníženie čistej mzdy zasiahnutých zamestnancov, nižšie tržby a nižší výber DPH, menej efektívne využitie kapitálu, zmenu cien niektorých produktov smerom hore aj dole, zánik niektorých obchodníkov a vyššie vedľajšie náklady pre spotrebiteľov. Obzvlášť upozorňujeme na efekt zníženia miezd dotknutých zamestnancov, ktorí stratou nedeľných príplatkov prídu o 350 – 600 eur ročne v hrubých príjmoch."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards