INESS na EU Stakeholder Brunch

V pondelok 7. novembra 2016 sa v Európskom informačnom centre uskutočnil EU Stakeholder Brunch na tému digitalizácia ekonomiky a trh práce. Diskutovali Branislav Ondruš (Ministerstvo práce, soc. vecí a rodiny SR), Dušan Chrenek (Zastúpenie Európskej komisie v SR), Barbora Polachová (Spoločnosť UBER) a Róbert Chovanculiak za INESS. Moderátorom bol Radovan Geist (EurActiv.sk).

INESS na EU Stakeholder Brunch

Debatovali sa predovšetkým témy týkajúce sa zdieľanej ekonomiky v nadväznosti na pracovné právo, regulácie a zdanenie. Na jednej strane je volanie po väčšej flexibilite pracovných kontraktov a uvoľnení regulácií, na strane druhej požiadavky na udržanie sociálnych štandardov, práv zamestnancov.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards