Hospodárenie štátu sa zhoršuje, ale ministerstvo financií to neznepokojuje

Portál Aktuality.sk uverejnil komentár analytika Radovana Ďuranu k stavu verejných financií. 

Hospodárenie štátu sa zhoršuje, ale ministerstvo financií to neznepokojuje

Ako povedal, neočakáva, že vláda pred voľbami urobí zásadné úsporné opatrenia.

Radovan Ďurana, INESS: 

"V tomto čase môže dôjsť akurát k oddialeniu niektorých kapitálových výdavkov. Inak zásadnejšie úsporné opatrenia neočakávam, skôr naopak. Poslanecké návrhy sú momentálne najväčším rizikom potrebnej konsolidácie. Ministerstvo financií by mohlo spolu s ďalšími rezortmi začať šetriť okamžite. Pre rezort financií a jeho podriadené organizácie sú typické vysoké investície do softwarového vybavenia, čo by sa malo prejavovať v postupnom poklese počtu zamestnancov, ale realita je iná. Ďalej môže prostredníctvom Útvaru hodnoty za peniaze tlačiť na ďalšie úspory v iných rezortoch. Samozrejme, toto úsilie je závislé od politického zadania."

Celý článok zo dňa 7.3.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards