Exodus zahraničných potravinárov nateraz nehrozí. Kľúčovú úlohu hrá pozícia fabriky v skupine

Týždenník Trend uverejnil komentár analytičky Moniky Budzák k aktuálnej situácii na trhu s potravinami. 

 Exodus zahraničných potravinárov nateraz nehrozí. Kľúčovú úlohu hrá pozícia fabriky v skupine

Ako povedala, je ťažké predvídať, ako sa bude situácia zahraničných potravinárov na Slovensku vyvíjať, avšak pri rozhodnutiach o presune či zrušení výroby zvažujú potravinárske firmy predovšetkým krajiny, ktoré majú menej byrokracie, nižšie dane a stabilnejšie politické prostredie.

Monika Budzák, INESS: 

„Mnohí zahraniční investori sa sťažujú na nesmierne zložitý, viac ako rok trvajúci proces posudzovania nových stavieb na Slovensku. Rozdrobené pozemkové vlastníctvo je ďalšou brzdou rozvoja. V takom prípade sa veľká firma môže ľahko rozhodnúť pre rozvoj prevádzky v inej krajine. Na Slovensku sa častejšie investuje do rozšírenia výroby ako do jej modernizácie či do nových podnikov."

Celý článok zo dňa 5.4.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards