Dvojitá rana pre slovenské zdravotníctvo

Trend uverejnil v článku o zdravotníctve vyjadrenia INESS. 06. 02. 2020.

Dvojitá rana pre slovenské zdravotníctvo

V štúdii s názvom Zdravá budúcnosť, ktorú pre Americkú obchodnú komoru vypracoval INESS, sa tvrdí, že podľa odhadov Európskej investičnej banky je na Slovensku kapitálový dlh v zdravotníctve okolo šesť miliárd eur. Sú to najmä staré nemocnice, do ktorých treba naliať jednorazovo päť percent HDP.

Podľa spomínanej štúdie Slovensko dáva na kapitálové výdavky do zdravotníctva 48 eur na hlavu, čo je násobne menej ako krajiny západnej Európy. „Tento fakt môže naznačovať, že dostupné zdroje nestačia pri súčasnom nastavení fungovania systému ani na financovanie bežnej prevádzky a už vôbec nie na investičné aktivity,“ tvrdí štúdia.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards