Diskusný panel k DMA

23. 06. 2021 sa analytik INESS Róbert Chovanculiak zúčastnil odbornej diskusie organizovanej Institute of Economic Affairs (IEA) na tému: Competing for consumers: What is the value of online platforms? (Konkurencia o zákazníkov: Aká je hodnota online platforiem?). Na diskusii prezentoval novú publikáciu Economic analysis of Digital Markets Act (Ekonomická analýza zákona o digitálnych trhoch).

Odkaz na štúdiu nájdete TU.

Okrem toho sa v diskusii riešilo ako DMA môže ovplyvniť konkurencieschopnosť EÚ, nové inovácie a blahobyt spotrebiteľov. Dôležitou otázkou bolo, ako upraviť návrh regulácie tak, aby namiesto statického pohľadu zohľadňoval dynamickú stránku konkurencie.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards