Čo budú musieť politici riešiť po voľbách

Denník Nový Čas uverejnil dňa 25.9.2023 komentár analytika Radovana Ďuranu k výzvam, s ktorými sa bude musieť popasovať nová vláda.

Čo budú musieť politici riešiť po voľbách

Radovan Ďurana, INESS: 

„Nasledujúce roky nebude moc priestor na ‚vymýšľanie‘ nových dávok, ale na zvyšovanie efektivity a odstraňovanie plytvania v súčasnom sociálnom systéme. V oblasti dôchodkov bude potrebné zachovať naviazanie veku odchodu do dôchodku na dobu dožitia, znížiť zvýhodnenie žien pri odchode do dôchodku a obmedziť mieru náhrady predčasných dôchodcov. Pri pláne obnovy však budú musieť byť noví ministri opatrní. Predstavuje dodatočné zadĺženie občanov, ktoré sa nepočíta v dlhu štátu. Noty plánu obnovy sú už napísané, predpokladám, že tam sa už nedá nič zásadné zmeniť, len pokaziť implementácia."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards