Čaká Slovákov v roku 2023 chudoba? Šokujúce slová odborníkov vám vyrazia dych!!

Denník Plus jeden deň uverejnil hodnotenie analytika Radovana Ďuranu k ekonomickému vývoju Slovenska.

Čaká Slovákov v roku 2023 chudoba? Šokujúce slová odborníkov vám vyrazia dych!!

Ako uviedol, rok 2023 bude náročný, no otázkou ostáva ako veľmi.

Radovan Ďurana, INESS: 

„Nad ekonomikou, ako damoklov meč, visí riziko recesie. Absurdne nízke úrokové sadzby v Európe v minulosti sa už preniesli do vysokej miery inflácie a rastu cien ešte pomohol nedostatok energií a neistota kvôli ruskej invázii," zdôraznil s tým, že hoci sa európske vlády snažia na vzniknutú situáciu reagovať dotáciami, práve tie väčšinou zvyšujú deficity a zadlženie štátov. „Covid sa podarilo dostať pod kontrolu, ale ešte stále je tu s nami. Všetko sú to negatívne faktory, ktoré sa ekonomika snaží zapracovať, pričom pravdepodobným výsledkom bude zatváranie firiem, ktoré vysoké ceny energií a požadovaný rast miezd neunesú," zhodnotil. „V budúcom roku môže nastať zvýšenie miery nezamestnanosti a pokračujúci rast cien, ktoré ešte plne neodrazili zvýšenie cien energií."

Celý článok uverejnený dňa 10.1.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards