Analytik: Ľudí nezaujíma zisk poisťovne, nový návrh pomôže hlavne najstratovejšej VŠZP

Nový čas uverejnil článok s vyjadreniami Martina Vlachynského k zisku poisťovní. 29. 7. 2021.

Analytik: Ľudí nezaujíma zisk poisťovne, nový návrh pomôže hlavne najstratovejšej VŠZP

Otázka zisku zdravotnej poisťovne je pre poistenca bezvýznamná. Pre TASR to v reakcii na margo rokovaní o obmedzení zisku zdravotných poisťovní povedal analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) Martin Vlachynský.

Zdôraznil, že poistencov na prvom mieste zaujíma kvalita a dostupnosť služieb, ktoré pre nich zdravotné poisťovne nakupujú. Podľa jeho slov je aktuálny návrh len pokračovaním 15-ročného démonizovania zisku v zdravotnom poistení. "Strop 0,2 percenta je prakticky len inak pomenovaný zákaz zisku, pri takejto maximálnej návratnosti kapitálu sa dlhodobé podnikanie neoplatí," uviedol.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards