Analytici oceňujú, že vláda odborníkov sa chce venovať dátam v zdravotníctve

Portál Zoznam.sk uverejnil komentár analytika Martina Vlachynského k návrhom v zdravotníctve v programovom vyhlásení vlády. 
 

Analytici oceňujú, že vláda odborníkov sa chce venovať dátam v zdravotníctve

Ako uviedol, do zmien v dátovej oblasti vkladá najviac nádejí.

Martin Vlachynský, INESS: 

"Tam sa dajú rozťať niektoré gordické uzly pomerne rýchlo. Zároveň je to však oblasť, kde sú obrovské externé tlaky, ktoré bude musieť vláda prekonať. Splnenie týchto krátkodobých cieľov bude závisieť najmä od manažérskych schopností vlády. Ťažko hodnotiť reálnosť niečoho, o čom všetci vieme, že je to len na pár mesiacov. Ku komplexnému nasadeniu DRG sa prihlásili snáď všetky vlády od roku 2010. Zefektívnenie starostlivosti sa možno dostane na úroveň papierových riešení, ale určite to nie je realizovateľné za tejto vlády. Aj pri výstavbe nemocníc aj pri výstavbe staníc zdravotnej záchrannej služby ide o dlhodobé projekty.Efektívne financovanie, stabilita pracovnej sily a ďalšie dlhodobejšie priority sú behom na dlhú trať a budú .s.i vyžadovať široký politický konsenzus o prioritách. Prekvapuje ma, že do PVV presiakli aj politické body niektorých strán."

Celý článok zo dňa 18.6.2023 si môžete prečítať tu. 
 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards