Ak by sme vystúpili z NATO, ako to chcú kotlebovci, po napadnutí by sme sa bránili sami s technikou starou aj viac ako 50 rokov

Refresher uverejnil článok s vyjadrením INESS. 22. 02. 2020.

Kotleba už roky sľubuje to, čo je reálne nesplniteľné. Mnohí mu aj napriek tomu roky veria. Ak by ĽSNS splnila všetko, čo v roku 2016 voličom nasľubovala a vďaka čomu skončila v parlamente, výsledkom by bol deficit verejných financií vo výške 6,3 miliardy eur.

„To je suma, ktorá dnes putuje na financovanie základného a stredného školstva plus na celé zdravotníctvo. S takýmto vysokým deficitom by sme viac ako dvojnásobne prekročili maastrichtskú hranicu tri percentá deficitu na HDP,“ informoval Inštitút ekonomických a spoločenských analýz INESS už v roku 2017.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards