Aj Slováci chcú michelinské hviezdy! Máme však kvalitnú gastronómiu a dostatok peňazí?

Denník Plus jeden deň uverejnil vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu k návrhu na zavedenie Michelinského sprievodcu na Slovensku. 

 Aj Slováci chcú michelinské hviezdy! Máme však kvalitnú gastronómiu a dostatok peňazí?

Ako uviedol, pri Michelinovi ide o najbezpečnejšom spôsobe zabezpečenia vlastných príjmov od daňových poplatníkov prostredníctvom štátneho rozpočtu.

Radovan Ďurana, INESS:

„Je to pekný príklad snahy o vytvorenie štátom podporovaného, súkromne vlastneného monopolu. Štát môže lákať turistov skvalitňovaním infraštruktúry, zlepšením katastrofálnej kvality vízového proces a reprezentatívnym správaním politikov v zahraničí, nie dotovaním stravovacích zariadení pre najvyššie príjmové skupiny.“

Celý článok zo dňa 8.8.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards