Zástupcovia Ministerstva financií a hospodárstva Albánska v INESS

V utorok 11. 02. 2020 zavítali do INESS šiesti predstavitelia albánskeho Ministerstva financií a hospodárstva.

Zástupcovia Ministerstva financií a hospodárstva Albánska v INESS

Na albánskom ministerstve pracujú na riaditeľstvách riadenia štátneho dlhu, makroekonomických prognóz a riaditeľstve fiškálnej politiky. V rámci výmenného programu Civil Servants Mobility Program 2019 – Albania sa okrem INESS stretli na Slovensku aj so zástupcami Ministerstva financií SR, IFP a Útvaru hodnoty za peniaze.

Richard Ďurana z INESS im rozprával nielen o slovenských verejných financiách a potrebe dôkladného zverejňovania dát, ale aj o vzdelávacích programoch INESS v tejto oblasti či o potrebe komunikácie ministerstiev s tretími stranami kvôli kontrole, vzájomnej inšpirácii a inovatívnym riešeniam (akademická obec, nezávislé think tanky a pod.).

Návštevu v INESS zorganizovalo SFPA – Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards