FOTO: Toto je rozpočet na budúci rok. Ubrali rezortu, ktorý ledva prežíva (Aktuálne.sk)

 Radovan Ďurana komentoval 26.11.2016 novy rozpočet na rok 2017 pre Aktuálne.sk

FOTO: Toto je rozpočet na budúci rok. Ubrali rezortu, ktorý ledva prežíva (Aktuálne.sk)

BRATISLAVA - Štát rozdelí medzi svoje ministerstvá a úrady v roku 2017 viac ako 17 miliárd eur. Príjmy sú však len niečo vyše 15 miliárd, znamená to teda, že schodok rozpočtu vyjde na dve miliardy.

Fico a Kažimírom si blahoželajú Oproti vlaňajšku si prilepší takmer každé ministerstvo, okrem jedného.

Zdravotníctvu sa nadelilo o 86 miliónov menej ako vlani.

"Môžeme si dovoliť zablahoželať," uviedol premiér Robert Fico. Kým on si spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom svoj rozpočet pochvaľujú, ekonómovia upozorňujú aj na jeho slabé stránky.

Ľudovít Odór hovorí, že Slovensko nevyužilo dobré časy v ekonomike, Radovan Ďurana z INESS štátu vyčíta rast daňového zaťaženia občanov a podnikateľov.

Vladá nemá ambície "Vláda vo výdavkoch nerobí poriadok, hoci je to potrebné, znižovanie deficitu sa opiera hlavne o rast príjmov," napísal Aktuálne.sk analytik Ďurana.

"V časoch, keď sú výrazné rozpočtové nadpríjmy a ekonomika rastie, prichádza vláda s neustálym zvyšovaním daní a poplatkov a prináša nové. Je to nielen ekonomicky, ale aj politicky ťažko vysvetliteľné," skonštatoval poslanec Miroslav Beblavý.

Aktuálne.sk, 26.11.2016

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards