Na druhú vlnu chystajú tisíce lôžok

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k prípravám na druhú vlnu koronavírusu. 27. 07. 2020.

Na druhú vlnu chystajú tisíce lôžok

„Ak by sa situácia dramaticky zhoršila, uzatvoríme areál, obnovíme zákaz návštev, otvoríme takzvaný červený urgent a pristúpime k reprofilizácii lôžok,“ načrtol postup Murgaš. Dôslednú prípravu hlási aj Univerzitná nemocnica Bratislava. Podľa Martina Vlachynského z INESS je podstatnejšie ako počet lôžok a ochranných pomôcok to, ako ich využijeme. „Manažérska rýchlosť reakcie, precíznosť, schopnosť opatrenia lokalizovať a nezaťažovať nimi celú krajinu. Nemôže sa zabúdať na kvalitu komunikácie medzi inštitúciami,“ uviedol Vlachnyský. Ruka v ruke s prípravou pandemického plánu sa začína aj boj o vakcínu. Ak bude k dispozícii, Slovensko chce tri milióny kusov. Minister zdravotníctva Marek Krajčí zároveň hovorí, že očkovanie bude na Slovensku dobrovoľné.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards