Slovensko bude musieť čerpať rýchlejšie a efektívnejšie ako kedykoľvek doteraz. Matovič v tom má jasno

Noviny.sk uverejnili článok s vyjarením Martina Vlachynského k eurofondom. 22. 07. 2020.

Slovensko bude musieť čerpať rýchlejšie a efektívnejšie ako kedykoľvek doteraz. Matovič v tom má jasno

Na slovensku sme na to doteraz za 16 rokov v únii neprišli. Je tam obrovské plytvanie, generovanie korupcie," upozornil analytik INESS Martin Vlachynský. Podľa vlády by sme sa mali nakopnúť, hecnúť a využiť miliardy na toto: "Budú použité na lepšie a modernejšie Slovensko," vysvetlil Martin Klus, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí.

---

Záchranný balík únie sú však pôžičky, aj keď výhodné. "Vznikne jeden obrovsky dlh na celú ďalšiu generáciu," upozornil Martin Vlachynský. Nemáme pritom minuté ešte prostriedky zo starých eurofondov. Otázkou je, či je preto rozumné požičiavať si, keď nevieme úplne presne na čo."Strmhlav si požičiavať a nevedieť na čo, je blbosť," vyhlásil Sulík.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards