Definitíva pre pendlerov je na spadnutie. V hre sú tieto tri scenáre

Radovan Ďurana sa pre Hospodárske noviny vyjadril k situácii pendlerov. 27. 04. 2020.

Definitíva pre pendlerov je na spadnutie. V hre sú tieto tri scenáre

„Povinné testovanie s 30-dňovou lehotou nie je dostatočný nástroj kontroly, väčší zmysel by malo testovanie náhodných skupín pendlerov,“ myslí si analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

„Vláda by mala intenzívne rokovať so susednými štátmi. Vývoj nákazy v Česku, aj hygienické pravidlá, sú veľmi podobné situácii na Slovensku. V Rakúsku dosahuje počet novo nakazených rovnaké hodnoty ako u nás,“ dodal Ďurana.

Za úplne neštandardnú pritom považuje súčasnú požiadavku hygienikov na karanténu v štátnych zariadeniach. Takéto kapacity by podľa neho mali byť dostupné len pre pendlerov, ktorí v záujme bezpečnosti nechcú alebo nemôžu byť v domácej izolácii.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards