INT 2/2020 Čo potrebuje naše školstvo (teraz, ale aj o dekádu)

INT 2/2020 Čo potrebuje naše školstvo (teraz, ale aj o dekádu)

Slovenské školstvo momentálne hibernuje. Skôr či neskôr sa však deti vrátia do tried. Preto musíme už dnes myslieť na to, ako im zlepšíme podmienky vzdelávania. Aké opatrenia môžeme prijať hneď a s okamžitými efektami? Aké opatrenia musíme začať plánovať teraz, aby sa naše školstvo zlepšovalo aj dlhodobo? Práve na druhú otázku sa snaží načrtnúť odpovede naša nová publikácia INESS na Tému - Čo potrebuje naše školstvo (teraz, ale aj o dekádu).

Navrhujeme inšpirovať sa úspešnými zahraničnými príkladmi dobrej praxe. Posledné dve dekády vlády vo svete umožňujú vznik nového typu slobodných škôl, ktoré majú vysokú autonómiu a zároveň zodpovednosť za zlepšovanie výsledkov žiakov. Tieto nové školy majú častokrát najlepšie výsledky pri vzdelávaní detí zo znevýhodneného prostredia. Viac sa dočítate priamo v publikácii, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť tu.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok môžete kontaktovať priamo autora:

Róbert Chovanculiak, Ph.D. /Analyst

Mob.: +421 907 632 004

E-mail: robert.chovanculiak@iness.sk

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards