Ekonomická kríza spojená s pandémiou koronavírusu

Radovan Ďurana sa pre Rádio Slovensko vyjadril k dopadom koronavírusu na verejné financie. 19. 03. 2020.

Ekonomická kríza spojená s pandémiou koronavírusu

Martin Kalužák, redaktor: "Richard Sulík a Boris Kollár napriek pandémii koronavírusu a ochromeniu ekonomiku aj pri predstavení novej vlády spomenuli asi najvýznamnejší sociálny program. Teda výstavbu nájomných bytov. Odborníci sú však vo svojich odhadoch skeptickí, prepad ekonomiky a následne štátnych príjmov môže byť pod vplyvom koronavírusu obrovský. Čo môže mať vplyv aj na sociálne projekty. Radovan Ďurana z inštitútu INESS dokonca varuje, že skončíme v červených číslach."

Radovan Ďurana, inštitút INESS: "Keď si urobíme jednoduchý prepočet, že za jeden týždeň sa na Slovensku vytvorí 2 % HDP, tak napríklad ak by sme tie firmy zavreli na 4 týždne, tak len toto by predstavovalo výpadok v mnohých percentách, možno 5-7 % HDP a bolo by to citeľné."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards