Plán OĽANO: Tresty za faktúry po termíne a škôlky zdarma

Radovan Ďurana a Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadrili k predvolebným sľubom. 26. 02. 2020.

Plán OĽANO: Tresty za faktúry po termíne a škôlky zdarma

3. Viac Hodnoty za peniaze

„Útvar hodnoty za peniaze ani jednotlivé analytické inštitúty nie sú neomylné a na rozdiel od politikov a ministrov nenesú politickú zodpovednosť. Naopak, minister je politik a dostal mandát na to, aby prichádzal s vlastnými nápadmi a riešeniami,“ povedal analytik inštitútu INESS Richard Ďurana. Za jedno z možných riešení považuje, že by bol ministerstvu každý rok stanovený určitý rozpočet, ktorý nemôže prekročiť. V opačnom prípade ponesie politickú, či dokonca hmotnú zodpovednosť.

6. Vyššie platy pre sestry

V súčasnosti zdravotné sestry zarobia od 677 do 1 100 eur. Hnutie OĽaNO by chcelo túto sumu zvýšiť približne o 20 percent s cieľom dostať sa na úroveň 110 percent priemernej mzdy v hospodárstve. Na rok 2021 je na mzdy naplánovaných o 300 miliónov eur viac, ako to bolo v roku 2019. „Neoficiálne odhady však operujú s ešte vyššou sumou. Vzhľadom k očakávanému ekonomickému spomaleniu a zhoršujúcemu sa stavu rozpočtu verejných financií sú sľuby o 20-percentnom zvýšení na hranici nereálne,“ vysvetľuje Martin Vlachynský z inštitútu INESS.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards