INESS na Politickej akadémii

Analytici z INESS prednášajú na vzdelávacom programe Politická akadémia. Je to program určený ľuďom, ktorí majú úprimný záujem meniť veci verejné a chcú vstúpiť do politiky pripravení. Počas siedmych trojdňových seminárov sa naučia viac o fungovaní verejných financií, hospodárskej politiky či školstva a zdravotníctva. Program však ponúka aj tréning na tzv. soft skills - prácu s médiámi, krízovú komunikáciu či prípravu vlastnej volebnej kampane.

INESS na Politickej akadémii

V termíne od 21. – 23.2.2020 sa konal piaty tohtoročný seminár Politickej akadémie. Juraj Karpiš z INESS prednášal o robotizácii a technologickom pokroku. Vo svojom bloku okrem iného upozornil na to, že napriek nášmu sklonu k pesimizmu nerovnosti vo svete klesajú a ľudia sa majú lepšie. Tému podnikateľského prostredia otvoril Martin Vlachynský. V úvode účastníkom predstavil základné atribúty priateľského prostredia pre podniaknie. Následne mali účastníci v skupinách vymyslieť svoj reformný plán pre lepšie podnikateľské prostredie na Slovensku.

Tretí deň na Politickej akadémii prednášal Robert Chovanculiak, ktorý sa v INESS okrem iného  venuje aj školstvu. Vo svojej prednáške účastníkom priblížil systém financovania škôl na Slovensku a porovnal ho s inými krajinami. V diskusii načal aj tému vysokoškolského štúdia, ktoré je dlhšie ako potrebné a mnohokrát veľmi nekvalitné. Riešením by bolo aj legislatívne zjednodušenie požiadaviek na niektoré povolania (napr. zdravotné sestry, a pod.).

Viac o programe sa dočítate na webe: https://politickaakademia.sk/

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards