Ekonomické reči #20

Dvadsiate vydanie Ekonomických rečí sme organizovali 19. februára 2020 v bratislavskom Kafe Scherz. Témou bolo zdravotníctvo, ktoré sa aj pred voľbami stáva často citovanou oblasťou.

Ekonomické reči #20

Hosťami rečí boli tentokrát Martin Vlachynský za INESS a Martin Smatana, analytik a riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky pri Ministerstve zdravotníctva. Po krátkom úvode prezentoval Smatana niekoľko údajov a štatistík zo sektora zdravotníctva. V prezentácii napríklad zaznelo, prečo je dôležitá stratifikácia nemocníc či aký vplyv má hustejšia sieť nemocníc na zdravie pacientov. V následnej diskusii zazneli aj vlastnosti, ktoré by mal mať nový minister zdravotníctva – v prvom rade je to schopnosť načúvať svojmu tímu.  V prípade, že má minister ekonomické vzdelanie, by sa mal obklopiť odborníkmi s medicínskym vzdelaním, a naopak.

 

Ekonomické reči sú pravidelné diskusné večery, organizované INESS. Každý mesiac sa venujeme novej téme, pod taktovkou rôznych rečníkov. Sledujte náš web a facebook pre informácie o ďalších podujatiach.

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards