Týždeň v kampani: pred veľkým finále zatiaľ víťazí antisystém

Týždeň uverejnil článok so zmienkou hodnotení programov od INESS. 07. 02. 2020.

Týždeň v kampani: pred veľkým finále zatiaľ víťazí antisystém

Obľúbenou disciplínou pred voľbami je známkovanie politických programov. Príkladom sú hodnotenia, ktoré urobil think-tank INESS, prípadne environmentálne organizácie – Greenpeace Slovensko, Fridays For Future Slovensko, Znepokojené matky a Nestrácajme čas. 

Kritérium hodnotenia INESS-u je čo najmenej štátneho prerozdeľovania a regulácií, ale to sa z ich hodnotenia nedozvieme. Strana SaS môže mať podľa INESS-u najlepší program, ale musíme mať na pamäti, že INESS a SaS majú rovnaké predstavy o fungovaní spoločnosti, navyše sa na tvorbe ich programu spolupodieľali. Ak ho teda vyhodnocujú ako najlepší, treba byť pri reportovaní tejto informácie opatrní.  

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards