Krajské kolá Ekonomickej olympiády sú v plnom prúde!

Takmer 6500 študentov zo 201 stredných škôl z celého Slovenska sa zapojilo do tretieho ročníka Ekonomickej olympiády. Po školských kolách, ktoré prebiehali v priestoroch stredných škôl, si najlepší mladí ekonómovia zmerajú vedomosti v krajských kolách. 

Krajské kolá Ekonomickej olympiády sú v plnom prúde!

Zo všetkých zapojených študentov sa do ďalšieho kola, ktoré sa bude konať v 8 krajských mestách kvalifikovalo 697 študentov. Mladí ekonómovia budú musieť dokázať svoje znalosti v písomnom teste a následne sa 50 najlepších prebojuje až do celoslovenského finále.

Tretí ročník Ekonomickej olympiády prilákal o 1200 študentov viac ako predchádzajúci ročník (takmer 25 % nárast). Záujem škôl o účasť sa každým ročníkom zvyšuje a s ním aj kvalita jednotlivých súťažiacich. Najviac študentov zapojili školy v Žilinskom a Prešovskom kraji. Najviac zapojených študentov z jednej školy sme zaznamenali v Prešovskom kraji – Gymnázium na Kukučínovej ulici v Poprade zapojilo presne 201 študentov.

Najlepšiu priemernú úspešnosť v školskom kole zaznamenali študenti z Nitrianskeho kraja 45,95 %. Naopak, najnižšiu úspešnosť mali súťažiaci z Trenčianskeho kraja. Východné Slovensko spolu so Žilinským krajom každoročne zapájajú najviac študentov.

Zo školského kola, ktoré obsahuje len uzavreté otázky a vypĺňa sa v školách na počítačoch postupuje vybraný počet študentov do krajského kola. V ňom čelia študenti testu zostavenému z uzavretých aj otvorených otázok. Musia sa vysporiadať s vybranými ekonomickými okruhmi a používať argumentáciu, grafické znázorňovanie a vlastné výpočty. Najlepší z každého kraja postupujú do celoslovenského finále, kde ich čaká štruktúrou rovnaký test. Najlepších 10 študentov si preverí aj odborná porota zostavená z uznávaných odborníkov. Tohtoročné celoslovenské finále olympiády sa bude konať 29. apríla v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. Výherca alebo výherkyňa Ekonomickej olympiády bude Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále.

Finalisti sa môžu tešiť na vecné ceny ako napríklad notbuk, mobilný telefón, čítačka elektronických kníh, odborná literatúra a iné. Taktiež majú možnosť spoznať svojich rovesníkov, zaujímajúcich sa o rovnakú problematiku, a renomovaných odborníkov.

Kto sa stane tretím najlepším mladým ekonómom alebo ekonómkou na Slovensku? Aká je finančná a ekonomická gramotnosť stredoškolákov? A ako sa umiestnime v medzinárodnom porovnaní? Sledujte Ekonomickú olympiádu a dozviete sa viac.

Pokiaľ máte záujem o partnerstvo s Ekonomickou olympiádou, napíšte nám prosím email na: eo@iness.sk

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards